15/06/2018
Jucăm ultimul meci al sezonului la Popeni
23/06/2018

Șase goluri și șanse mari la promovare

În fața unui public, echipa noastră s-a impus sâmbătă, în partida cu Unirea Mirșid, scor 6-0, reușind astfel să își asigure într-o mare proporție promovarea în liga a treia.

La fel ca și în ultimele partide, Arieșul Turda a deschis repede scorul, Paleoca reușind să marcheze în minutul 8. Echipa noastră a mai ratat câteva ocazii importante la poarta Mirșidului. 2-0 s-a făcut în minutul 43, când Blaga a marcat în propria poartă. În primele 10 minute ale reprizei secunde, jucătorii turdeni au reușit să marcheze trei goluri, spulberând astfel speranțele celor de la Mirșid. Ultimul gol al partidei a fost marcat de Silaghi, în minutul 67.

Returul dintre Arieșul Turda și Unirea Mirșid este programat sâmbătă, de la ora 17:30, în județul Sălaj.

ARIEȘUL TURDA – UNIREA MIRȘID 6-0 (2-0). Au marcat: Paleoca, Blaga (autogol), David, Savu, Ionescu, Silaghi.

Arieșul Turda: Ursu – Ionescu, Cocoară, Soporan, Marcu – Fl. Dan, Paleoca, Savu, David – Bituleanu, Chișu. Au mai evoluat: Moldovan, Silaghi și Mărie.

sursă foto: TurdaNews